Direkte til indholdet
Gå til forsiden

Gudstjenester

 

Gudstjenester

  • 29 May
    2024
    17:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Søren Holst
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 02 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Boyschau
    Brede Kirke
    Kirkegade 17
    6261 Bredebro

  • 02 Jun
    2024
    09:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Matthias Alpen
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 02 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Oluf Damm
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 02 Jun
    2024
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Trine Hauge Nielsen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 02 Jun
    2024
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Kirsten Elisabeth Christensen
    Ubjerg Kirke
    Ubjergvej 24
    6270 Tønder

  • 02 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Boyschau
    Ballum Kirke
    Vesterende 31B
    Ballum
    6261 Bredebro

  • 02 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Jørgen Bork Hansen
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 02 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Oluf Damm
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 02 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 02 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 02 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Brøns Kirke
    Hovedvejen 3A
    Brøns
    6780 Skærbæk

  • 02 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Brøns Kirke
    Hovedvejen 3
    Brøns
    6780 Skærbæk

  • 02 Jun
    2024
    14:30
    Musikgudstjeneste
    Ved: Ian Ørtenblad
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 02 Jun
    2024
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Trine Hauge Nielsen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 05 Jun
    2024
    17:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Erik Kelstrup
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 09 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 09 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Gånsager
    6780 Skærbæk

  • 09 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Vodder
    6780 Skærbæk

  • 09 Jun
    2024
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Trine Hauge Nielsen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 09 Jun
    2024
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorothea Lindow
    Ubjerg Kirke
    Ubjergvej 24
    6270 Tønder

  • 09 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 09 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Oluf Damm
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 09 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Christina Rygaard Kristiansen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 09 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 09 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 09 Jun
    2024
    14:30
    Gudstjeneste
    Ved: Christina Rygaard Kristiansen
    Brede Kirke
    Kirkegade 17
    6261 Bredebro

  • 09 Jun
    2024
    14:30
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Jylov
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 12 Jun
    2024
    17:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Leise Christensen
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 16 Jun
    2024
    08:30
    Gudstjeneste
    Ved: Provst Christina Rygaard Kristiansen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 16 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: René Askbo
    Ballum Kirke
    Vesterende 31B
    Ballum
    6261 Bredebro

  • 16 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ian Ørtenblad
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 16 Jun
    2024
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Dorothea Lindow
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 16 Jun
    2024
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Oluf Damm
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Trille Brink Westergaard
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Christina Rygaard Kristiansen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: René Askbo
    Sønder Skast Kirke
    Skast 23
    6261 Bredebro

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Brøns Kirke
    Hovedvejen 3A
    Brøns
    6780 Skærbæk

  • 16 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Brøns Kirke
    Hovedvejen 3
    Brøns
    6780 Skærbæk

  • 16 Jun
    2024
    12:00
    Gudstjeneste
    Ved: Trille Bakkiam Brink Westergaard
    Emmerlev Kirke
    Højervej 3B
    6280 Højer

  • 19 Jun
    2024
    17:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 23 Jun
    2024
    08:30
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Dorothea Lindow
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 23 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: René Askbo
    Randerup Kirke
    Randerup 53
    6261 Bredebro

  • 23 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Trille Bakkiam Brink Westergaard
    Brede Kirke
    Kirkegade 17
    6261 Bredebro

  • 23 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 23 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Gånsager
    6780 Skærbæk

  • 23 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Vodder
    6780 Skærbæk

  • 23 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 23 Jun
    2024
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Sildfærgen - Havneby
    Kilebryggen 12
    6792 Rømø

  • 23 Jun
    2024
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Trine Hauge Nielsen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 23 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: René Askbo
    Hjerpsted Kirke
    Hjerpstedvej 21
    6280 Højer

  • 23 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 23 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Oluf Damm
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 23 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Trille Brink Westergaard
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 23 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Christina Rygaard Kristiansen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 23 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 26 Jun
    2024
    17:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 30 Jun
    2024
    08:30
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Ole Cramer, Phone: (+45) 74 64 40 04 E-mail: tingleff@kirche.dk
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 30 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thorsten Bjerg Christensen
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 30 Jun
    2024
    09:00
    Højmesse
    Ved: Trille Brink Westergaard
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 30 Jun
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: René Askbo
    Emmerlev Kirke
    Højervej 3B
    6280 Højer

  • 30 Jun
    2024
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Kirsten Elisabeth Christensen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 30 Jun
    2024
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 30 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: René Askbo
    Visby Kirke
    Trøjborgvej 10
    Visby
    6261 Bredebro

  • 30 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Trille Bakkiam Brink Westergaard
    Brede Kirke
    Kirkegade 17
    6261 Bredebro

  • 30 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 30 Jun
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 30 Jun
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 30 Jun
    2024
    14:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ian Ørtenblad
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 30 Jun
    2024
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Gånsager
    6780 Skærbæk

  • 30 Jun
    2024
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Vodder
    6780 Skærbæk

  • 03 Jul
    2024
    17:00
    Stille- og meditationsgudstjeneste
    Ved: Dorothea Lindow
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 03 Jul
    2024
    17:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 07 Jul
    2024
    08:30
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Dorothea Lindow
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 07 Jul
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thorsten Bjerg Christensen
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 07 Jul
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 07 Jul
    2024
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Trine Hauge Nielsen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 07 Jul
    2024
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Kirsten Elisabeth Christensen
    Ubjerg Kirke
    Ubjergvej 24
    6270 Tønder

  • 07 Jul
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 07 Jul
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 07 Jul
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 07 Jul
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Karsten Nissen
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 07 Jul
    2024
    12:15
    Gudstjeneste
    Ved: Dorothea Lindow
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 07 Jul
    2024
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Kirsten Elisabeth Christensen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 14 Jul
    2024
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thorsten Bjerg Christensen
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 14 Jul
    2024
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Kirsten Elisabeth Christensen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 14 Jul
    2024
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorothea Lindow
    Ubjerg Kirke
    Ubjergvej 24
    6270 Tønder

  • 14 Jul
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 14 Jul
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 14 Jul
    2024
    10:30
    Højmesse
    Ved: Marlys Uhrenholt
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 14 Jul
    2024
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Karsten Nissen
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 14 Jul
    2024
    12:15
    Gudstjeneste
    Ved: Dorothea Lindow
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 14 Jul
    2024
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Kirsten Elisabeth Christensen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 14 Jul
    2024
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Simon Langeskov Jylov
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 17 Jul
    2024
    17:00
    Stille- og meditationsgudstjeneste
    Ved: Dorothea Lindow
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

 
Tønder Provsti, Nørregade 31, st. tv., 6270 Tønder. Tlf. 23 66 70 70, Email: toender.provsti(a)km.dk
CVR nr.: 21268771 - EAN nr.: 5798000855519