Gudstjenester
 

Gudstjenester

  • 18 Aug
    2019
    08:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mattias Alpen
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 18 Aug
    2019
    08:30
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Trine Hauge Nielsen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 18 Aug
    2019
    09:00
    Højmesse
    Ved: Thorsten Bjerg Christensen
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 18 Aug
    2019
    09:00
    Højmesse
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 18 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Anne Marie Baun
    Visby Kirke
    Trøjborgvej 10
    Visby
    6261 Bredebro

  • 18 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 18 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Günther Barten
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Branderup Kirke
    Branderup Kirkevej 3
    6535 Branderup J

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Backs
    Brede Kirke
    Kirkegade 17
    6261 Bredebro

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Anne Marie Baun
    Emmerlev Kirke
    Højervej 3B
    6280 Højer

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Sten Haarløv
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Gertrud Yde Iversen
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holm Zeuthen
    Toftlund Kirke
    Melvang 9
    6520 Toftlund

  • 18 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Trine Hauge Nielsen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 18 Aug
    2019
    12:15
    Gudstjeneste
    Ved: Johannes Oeters
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 18 Aug
    2019
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Vodder
    6780 Skærbæk

  • 18 Aug
    2019
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis,Andreas Lund Melchiorsen
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Gånsager
    6780 Skærbæk

  • 21 Aug
    2019
    17:00
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 21 Aug
    2019
    20:00
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Ian Ørtenblad
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 25 Aug
    2019
    08:30
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Günther Barten
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 25 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Rejsby Kirke
    Nørrerad 4
    Rejsby
    6780 Skærbæk

  • 25 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Backs
    Hjerpsted Kirke
    Hjerpstedvej 21
    6280 Højer

  • 25 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Erling Bjerrum-Petersen
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 25 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holm Zeuthen
    Tirslund Kirke
    Kirkebjergvej 7
    Gøttrup
    6541 Bevtoft

  • 25 Aug
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jens Jensen
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 25 Aug
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Christina Rygaard Kristiansen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Erling Bjerrum-Petersen
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Brøns Kirke
    Hovedvejen 3
    Brøns
    6780 Skærbæk

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Brøns Kirke
    Hovedvejen 3A
    Brøns
    6780 Skærbæk

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Backs
    Ballum Kirke
    Vesterende 31B
    Ballum
    6261 Bredebro

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Sten Haarløv
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Gertrud Yde Iversen
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 25 Aug
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holm Zeuthen
    Toftlund Kirke
    Melvang 9
    6520 Toftlund

  • 25 Aug
    2019
    12:15
    Gudstjeneste
    Ved: Johannes Oeters
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 25 Aug
    2019
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holm Zeuthen
    Arrild Kirke
    Arnumvej 24
    Arrild
    6520 Toftlund

  • 25 Aug
    2019
    19:30
    Gudstjeneste
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Branderup Kirke
    Branderup Kirkevej 3
    6535 Branderup J

  • 28 Aug
    2019
    17:00
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 01 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Anne Marie Baun
    Visby Kirke
    Trøjborgvej 10
    Visby
    6261 Bredebro

  • 01 Sep
    2019
    09:00
    Højmesse
    Ved: Sten Haarløv
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 01 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Backs
    Emmerlev Kirke
    Højervej 3B
    6280 Højer

  • 01 Sep
    2019
    09:00
    Højmesse
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Trine Hauge Nielsen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Oluf Damm
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 01 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Christina Rygaard Kristiansen
    Ubjerg Kirke
    Ubjergvej 24
    6270 Tønder

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Erling Bjerrum-Petersen
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Branderup Kirke
    Branderup Kirkevej 3
    6535 Branderup J

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Backs
    Brede Kirke
    Kirkegade 17
    6261 Bredebro

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Anne Marie Baun
    Randerup Kirke
    Randerup 53
    6261 Bredebro

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Vodder
    6780 Skærbæk

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Gånsager
    6780 Skærbæk

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Musikgudstjeneste
    Ved: Linda Roager
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Boyschau
    Toftlund Kirke
    Melvang 9
    6520 Toftlund

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Musikgudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 01 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Gertrud Yde Iversen
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 01 Sep
    2019
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Matthias Alpen
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 01 Sep
    2019
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Cornelia Simon
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 01 Sep
    2019
    19:00
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Christina Rygaard Kristiansen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 06 Sep
    2019
    17:00
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Møgeltønder Sportsplads
    Møllevej 7
    6270 Tønder

  • 08 Sep
    2019
    09:00
    Højmesse
    Ved: Bent Oluf Damm Nr. Løgum
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 08 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Anne Marie Baun
    Brede Kirke
    Kirkegade 17
    6261 Bredebro

  • 08 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Backs
    Ballum Kirke
    Vesterende 31B
    Ballum
    6261 Bredebro

  • 08 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Boyschau
    Toftlund Kirke
    Melvang 9
    6520 Toftlund

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Præst: Trine Hauge Nielsen og Kirsten Elisabeth Christensen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 08 Sep
    2019
    10:00
    Anden gudstjeneste
    Ubjerg Kirke
    Ubjergvej 24
    6270 Tønder

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Christina Rygaard Kristiansen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Oluf Damm
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Sten Haarløv
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Caspar Gregers Jensen
    Agerskov Kirke
    Kirkevej 2
    6534 Agerskov

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Anne Marie Baun
    Hjerpsted Kirke
    Hjerpstedvej 21
    6280 Højer

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Backs
    Sønder Skast Kirke
    Skast 23
    6261 Bredebro

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Brøns Kirke
    Hovedvejen 3
    Brøns
    6780 Skærbæk

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Brøns Kirke
    Hovedvejen 3A
    Brøns
    6780 Skærbæk

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Andreas Lund Melchiorsen
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Boyschau
    Arrild Kirke
    Arnumvej 24
    Arrild
    6520 Toftlund

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Gertrud Yde Iversen
    Sankt Clemens Kirke
    Havnebyvej 152
    6792 Rømø

  • 08 Sep
    2019
    10:30
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Therese Bering Solten
    Rejsby Klubhus
    Kogsvej 7
    6780 Skærbæk

  • 08 Sep
    2019
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Boyschau
    Tirslund Kirke
    Kirkebjergvej 7
    Gøttrup
    6541 Bevtoft

  • 10 Sep
    2019
    15:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Solgården
    Birkevej
    6240 Løgumkloster

  • 12 Sep
    2019
    17:00
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Anne Marie Baun
    Emmerlev Kirke
    Højervej 3B
    6280 Højer

  • 14 Sep
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Christina Rygaard Kristiansen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 15 Sep
    2019
    08:30
    Gudstjeneste
    Ved: Præst: Kirsten Elisabeth Christensen
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 15 Sep
    2019
    09:00
    Højmesse
    Ved: Erling Bjerrum-Petersen
    Abild Kirke
    Kirkevej 5
    6270 Tønder

  • 15 Sep
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Skærbæk Kirke
    Kirkevej 8
    6780 Skærbæk

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Prædt: tysk N.N.
    Tønder Kristkirke
    Kirkepladsen 4
    6270 Tønder

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bent Oluf Damm
    Nørre Løgum Kirke
    Nørregade 2A
    Løgumgårde
    6240 Løgumkloster

  • 15 Sep
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Heine Holmgaard
    Bedsted Kirke
    Kirkegade 12
    Bedsted
    6240 Løgumkloster

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Anne Marie Baun
    Visby Kirke
    Trøjborgvej 10
    Visby
    6261 Bredebro

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Christina Rygaard Kristiansen
    Møgeltønder Kirke
    Sønderbyvej 2
    Møgeltønder
    6270 Tønder

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Sten Haarløv
    Løgumkloster Kirke
    Slotsgade 11
    6240 Løgumkloster

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Backs
    Brede Kirke
    Kirkegade 17
    6261 Bredebro

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Vodder
    6780 Skærbæk

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Camilla Eilskov Friis
    Vodder Kirke
    Gånsagervej 31
    Gånsager
    6780 Skærbæk

  • 15 Sep
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holm Zeuthen
    Toftlund Kirke
    Melvang 9
    6520 Toftlund

 
Tønder provsti, Nørregade 31, st. tv., 6270 Tønder. Tlf. 74 78 24 23, Email: toender.provsti(a)km.dk